środa, 1 czerwca 2016

OCHRONA NA LATO - VICHY


 Swoją skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym należy chronić przez cały rok - chociaż nie każdy o tym wie lub pamięta. Nawet w najbardziej pochmurny i deszczowy dzień szkodliwe promienie
docierają do nas niszcząc naszą skórę. Szkodliwych skutków ubocznych nie zobaczymy od razu tylko po dłuższym czasie. Od nadmiaru promieni słonecznych, od złego zabezpieczenia skóry powstają liczne przebarwienia, zmarszczki, szary i ziemisty odcień skóry. 

Zimą i jesienią możemy zastosować oczywiście niższą ochronę, ale nie możemy o niej zapominać. Wiosną, a szczególnie latem powinno być to jak najwyższe zabezpieczenie. Ja postawiłam na dobrej jakości kosmetyki firmy Vichy. 


Jako, że prawie codziennie używam podkładu, szukałam takiego który zawiera dość wysoką ochronę, a jednocześnie nie będzie mnie zapychał i sprawi, że moja dość problematyczna skóra nie zacznie się zbyt szybko świecić. 

VICHY DERMABLEND 15 OPAL
- lekka formuła - odpowiednia dla mieszanej cery
- średnie krycie 
- nie zapycha 
- SPF 35
-cena około 60 zł/30ml

Podkład sprawdza się u mnie dość dobrze, nie daje pełnego matu, ale nie ma on takiego zadania. Sprawia jednak, że skóra wygląda promiennie, a przy tym nadmiernie się nie świeci. Nie powoduje powstawania zaskórników z czym miałam problem używając niektórych podkładów. Latem sprawdza się idealnie. 


Wybierając krem z filtrem miałam bardzo ograniczony wybór, ponieważ szukałam tylko takiego, który jest matujący. Co najważniejsze zawiera ochronę przed promieniowaniem UVB i UVA ! - bardzo ważne, aby zwracać na to uwagę, ponieważ to promieniowanie UVA szkodzi nam najbardziej.

VICHY IDEAL SOLEIL SPF 50
- długo utrzymujący się mat
- nie zapycha, lekka formuła - nadaje się do cery mieszanej i tłustej
- piękny zapach
- wysoka ochrona SPF 50
- cena około 50 zł/50ml


A Ty znalazłaś już swoją idealną ochronę przed promieniowaniem?  

1 komentarz: